Doprava

Autobusová doprava

Autobusová doprava je pravděpodobně na Kubě nejspolehlivějším způsobem cestování. Zaručuje vám ji autobusová společnost VIAZUL či ASTRO. Více používaná je VIAZUL. Je sice dražší, ale zajistí vám určitý luxus.

Doprava půjčeným autem

Pokud nejste příliš dobrým řidičem, raději se do řízení automobilu na Kubě příliš nehrňte. Silnice tu mají různou kvalitu, většinou však nižší. Je třeba si dávat pozor na díry v silnici, ale i na jejich nekvalitní zalátování, které se nejčastěji provádí netuhnoucím asfaltem, kterého se jen tak nezbavíte. Je třeba se také připravit na to, že dodržování silničních pravidel je tady poněkud chaotické.
Půjčení vozidla vás přijde na 50 - 100 CUC/den (cena se odvíjí od stáří a kvality vozidla).

Letecká doprava

Turisté lokálních letadel využívají spíše méně - jsou totiž drahé a navíc kvalita neodpovídá ceně. Naopak. Letadla jsou dost nespolehlivé a je zde velká nehodovost.

Vlaková doprava

Ani vlaková doprava není příliš spolehlivá. Zde se vám může stát, že vlak bude mít zpoždění až několik hodin. Takové cestování může hodně otrávit.

Taxi doprava

S taxi dopravou by zde neměl být problém. Kromě klasických taxíků s licencí jsou zde i různí Kubánci, kteří vás svezou načerno. Snaží si tak přivydělat, ale neznamená to, že by měli levnější služby. Jsou srovnatelné s legálními taxíky, někdy dokonce vyšší.

Další možnosti dopravy

Kuba Vám umožní pronajmout si i rikšu či se můžete svést koňským spřežením. Zcela specifickým druhem dopravy jsou cocotaxi (motoriksi ve tvaru vajíčka).
Zajímavé je také cestování typu „amarillos“. Stanoviště jsou většinou kousek za městem. Zde nahlásíte, kam chcete jet, a pak se stopují auta ochotná svést vás. Jednoduše můžeme říci, že jde o takový organizovanější autostop. S klasickým autostopem se zde taky setkáte, ale často ho budete muset tak jako tak zaplatit, i když to nebude příliš drahá služba.
Existuje zde i hromadné taxi - něco na způsob malého autobusu. Odjíždí, až když je v něm určitý počet lidí jedoucích stejným směrem. Další forma dopravy je pomocí bicitaxi - upraveného kola převážející turisty. Ať již Vaše dovolená last minute připraví jakékoliv nástrahy, berte je hlavně s humorem

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 31°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 32°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.43 CZK

USDUSD = 21.89 CZK

CUPCUP = 0.92 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist