Obyvatelstvo

Na Kubě žije více než 11 milionů obyvatel. Průměrná hustota zalidnění zde je 102,3 ob./km2.
Obyvatelé Kuby jsou potomci Evropanů, Asiatů a Afričanů. Polovina obyvatel jsou mulati, 11 % černoši a 37% jsou běloši.

Většina Kubánců jsou ateisti, v menší míře katolíci. Typické je tu „santérie“, což je afro-kubánské náboženství (spojení křesťanství a černošského vyznání bohů).

A jaké lidi vlastně Kuba má? Nemusíte se rozhodně bát žádné nevraživosti. Většinou se setkáte s milými a ochotnými lidmi. Budete-li se nacházet v turistické oblasti, je více než pravděpodobné, že ochota bude souviset s možným prospěchem z vás, a tak se vám budou místní obchodníci snažit vnutit prakticky cokoliv, ale i v jiných než turistických oblastech narazíte na ochotné a milé lidi.
Rádi vám poradí, ale i si s vámi jen tak nezávazně popovídají. Mají zde hodně galantní muže, kteří se pokoušejí vlichotit do přízně ženy-cizinky. Většinou to nikterak nepřehání a nejsou vtíraví.

Co vás asi nepotěší jsou někteří neúnavní obchodníci. Snad nejvíce otravní jsou lidé, jejímž úkolem je vnutit vám konkrétní možnost ubytování. Tady doporučujeme rázně vysvětlit, že už ubytování máte či že z jiného důvodu nemáte zájem.

V některých institucích a obchodech vás mohou udivit privilegia, kterými budete zahrnováni, např. se vám může stát, že v obchodě, ve kterém je velká fronta, vám dají přednost jen díky tomu, že jste cizinec, čímž se ještě Vaše last minute dovolená zpříjemní. Jindy můžete třeba dostat ovoce jako dárek atd.

Jinak o Kubáncích ještě můžeme říct, že jsou vcelku čistotným národem, který dbá na čistotu vlastní i ulic. Také je tu vcelku bezpečno. To je dáno především diktaturou, která zde vládne. Na každém rohu totiž narazíte na policisty, ale i tak zbytečně neriskujte a v noci sami ulicemi nechoďte.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 31°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 32°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.41 CZK

USDUSD = 21.9 CZK

CUPCUP = 0.92 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist