Očkování, zdravotnictví

Doporučení

Při cestách do exotických zemí je třeba vždy dodržovat určitá pravidla. Samozřejmostí by pro cestovatele mělo být předem si zjistit povinná a doporučená očkování do určité destinace, kterou bude chtít navštívit. Je důležité si uvědomit, že v mnoha zemích jsou odlišné klimatické podmínky, stravování, zdravotní péče, nemoci, zvyky, náboženství, což pak na místě může překvapit. Vždy je nutné mít s sebou vhodně vybavenou lékárničku, nezapomenout na léky, které berete pravidelně, dostatečné množství opalovacího krému s vysokým UV faktorem nebo pokrývku hlavy. V letních měsících může být zvýšený výskyt komárů přenášející horečnaté onemocnění dengue. Jedná se o akutní horečnaté onemocnění virového původu s příznaky podobnými chřipce. Nákaza se přenáši komářím bodnutím. Doporučujeme používat vhodné repelenty a moskytiéry.

Nedoporučujeme pít místní vodu z vodovodu!!! Vždy je lepší si v supermarketu zakoupit vodu balenou. Nápoje pijte pouze z originálního balení, nedávejte si led do vody, ovoce kupujte jen loupané, nebo které jde omýt vodou, jídlo by mělo být tepelně upravené.

Zdravotnictví

A jak je to tady se zdravotnickou péčí? Nebojte se. Stane-li se vám něco, budete nejpravděpodobněji ošetřeni v nemocnici „Clinica Central Cira García“. Jde o velmi kvalitní typy nemocnic dimenzované právě na turisty. Zde jsou však lékařské zákroky i konzultace placené, takže je vhodné si před cestou na Kubu uzavřít zdravotní pojištění určený na pobyt zde. Při uzavírání tohoto pojištění si pečlivě rozmyslete, na co všechno se potřebujete pojistit. Takže i v případě, že si budete narychlo vyřizovat last minute zájezdy, nepodceňte přípravu na tuto cestu.
Jinak u lékaře zaplatíte cca 25 USD za konzultaci.
Bezplatné poskytování zdravotnické péče platí jen pro pracovníky diplomatických misí.

V přibalené lékárničce pro pobyt na Kubě byste měli mít především něco proti zažívacím potížím, hlavně proti průjmu. Dalšími zvýšenými riziky jsou úpal, vyčerpání (změna klimatu se může projevit letargií, třesavkou, únavou atd.). S větší pravděpodobností také onemocníte tzv. Prickly heat - svědivou vyrážkou, kterou způsobuje horko.

Očkování

Kuba nevyžaduje žádné povinné očkování. Pokud chcete cestovat, doporučuje se očkování proti virové hepatitidě A a proti břišnímu tyfu. Při dlouhodobém pobytu se doporučuje ještě očkování proti virové hepatitidě typu B. Neopomeňte si zkontrolovat své očkování proti tetanu a spalničkám.

Dalšími zvláštními riziky jsou faciolóza, vzteklina, venerická infekce či horečka Západního Nilu.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 31°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 32°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.43 CZK

USDUSD = 21.89 CZK

CUPCUP = 0.92 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist