Tipy na výlet

Seznamme se alespoň s některými zajímavými místy na Kubě:

Havana

Jde o hlavní město Kuby, které je někdy přezdívané Paříží Karibiku. Havana má přes 2 miliony obyvatel a je na seznamu světových památek UNESCO.
Nenechte si zde ujít nádherné náměstí Plaza de la Catedral, Capitolio (sídlo ministerstva vědy, technologie a životního prostředí), Obispo (oblíbený turistický cíl s mnoha obchůdky se suvenýry)...

Baracoa

Jde o turisticky velmi zajímavou oblast. Letovisko Baracoa leží mezi dvěma plážemi. Je to staré město, které bylo založeno už roku 1512. Teprve od roku 1960 se sem lze dostat i po silnici. Dříve byla možná jen doprava lodí. Chcete-li si prohlédnou nějakou historickou památku, vhodným tipem je katedrála Catendral Nuestra Senora de la Asunción.

Údolí Viňales

Toto místo se nachází 25 km od města Pinar del Río. Máte rádi přírodu? Tak to se vám tady určitě zalíbí. Zajímavé jsou především zdejší krasové oblasti, které jsou vytvářené mogoty. V údolí najdete i stejnojmenné městečko Viňales, které vám nabídne další možnosti, jak si co nejlépe užít výlet do této oblasti.
Kromě toho jsou zde velmi ochotní lidé. Zkrátka chcete-li příjemný výlet, Viňales je správnou volbou.

Kubánské pláže

Láká vás nejvíce odpočinek na pláží, koupání v moři a slunění? Vyberte si některou ze zdejších pláží, např.:
Bahia de Cochillost (Zátoka sviní): Možná vás potěší, že zde nenajdete tolik turistů. Budete tu tak mít více pohodlí pro sebe.
Playa Larga: Směřují sem hlavně turisté, kteří vyhledávají potápěčskou turistiku.
Playa Girón: Jde o jednu z hlavních pláží, která je dokonale přizpůsobena turistickému ruchu.

Dalšími místy, kam byste se na Kubě mohli vypravit jsou např. pobřežní městečka Chivrico, Uvera, La Mula, Varadero, Santa Clara a jistě byste při prozkoumávání této země přišli na celou řadu dalších zajímavých míst.

 

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 31°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 32°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.43 CZK

USDUSD = 21.89 CZK

CUPCUP = 0.92 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist